MENU

Alfalfa BIO vojtěška setá

Obrázek není

Alfalfa BIO (Medicago sativa) jsou semena vojtěšky na klíčky (výhonky). Vojtěškové klíčky (výhonky) jsou velice zdravé, mají „lehce ořechovou“ chuť.

Více detailů


90,00 Kč

374209

Zboží, které bylo s tímto zakoupeno:

Alfalfa BIO vojtěška

Latinský název: Medicago sativa

Popis: Alfalfa BIO (Medicago sativa) jsou semena vojtěšky na klíčky (výhonky). Vojtěškové klíčky (výhonky) jsou velice zdravé, mají „lehce ořechovou“ chuť. Před výsevem semena dobře opláchneme. Do BIO Startér Setu nasypeme jen potřebné množství semen. Nabobtnaná semena udržujeme vlhká, ne přemokřená. Nevyséváme je moc blízko u sebe, nabobtnají a rozrostou se. Při pěstování v BIO Startér Setu se vyplatí denně proplachovat klíčící semínka vodou. Je to snadné, děrovanou část BIO Startér Setu se semínky jednoduše vyjmeme z vaničky a klíčící semínka propláchneme nad umyvadlem vodou. Pak je znovu vložíme do BIO Startér Setu. Semena necháme klíčit při pokojové teplotě, na místě kam nedopadá přímé sluneční světlo. Konzumovat můžeme jak samotné zelené klíčky, tak celá semínka i s klíčky a jemnými kořínky. Před konzumací je vždy opláchneme vodou. Alfalfa (vojtěškové) výhonky mají jemně nahořklou „lehce ořechovou“ chuť. Obsahují mnohem víc bílkovin a minerálních látek než většina ostatních druhů výhonků. Mají i vysoký obsah vitamínu C. Můžeme je přidávat na sýrová a vaječná jídla, do salátů, na chléb s máslem, s tvarohem. Jsou lehce stravitelné, mají vysoký obsah vlákniny. Jen málo potravin obsahuje tolik vitamínů a minerálů současně s co nejmenším počtem kalorií jako klíčky. Klíčky poprvé sklízíme za 5 až 7 dnů, v závislosti na teplotě, vlhkosti.

 

Semena jsou dodávána v BIO kvalitě normy DE-ÖKO-013

 

Doma: leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec, ve Startér Setu (na vatě, jinak) 

 

Cenová skupina: F

Balení obsahuje cca 40 gramů.

Košík  

(prázdný)